Монтаж каналізації, холодного/гарячого водопостачання

Каналізаційна система відіграє важливу роль для будь-якої будівлі, адже вона виконує ряд функцій з очистки приміщень від запахів та нечистот. Саме тому монтаж каналізації - це відповідальний захід, який потребує певних навичок та підготовки.

Сучасна каналізація - це комплекс, який складається з очисних споруд, а також внутрішньої та зовнішньої каналізацій. При установці очисних споруд і труб необхідно діяти чітко за визначеними правилами монтажу, котрий розпочинається с установки каналізаційного стояка і фанової труби. В подальшом удо цього стояка будуть підключені всі сантехнічні прилади.

Здійснюючи монтаж каналізації, необхідно знати, що каналізаційний стояк в обов'язковому порядку повинен бути обладнаний фановою трубою, яка відкриває доступ для вентиляції повітря. Її діаметр повинен бути не менше, ніж діаметр труби стояка. Вона має виводитися на дах будівлі і бути вище його рівня.

Монтаж каналізації проводиться таким чином. До центрального стояка підводяться всі труби внутрішньої каналізації, які розташовуються горизонтально під невеликим кутом в напрямку стояка. Якщо цим правилом знехтувати, вільний стік може порушитися і надалі труби будуть засмічуватись.
У міській квартирі монтаж холодного водопостачання і каналізії загалом має три напрямки від стоку, за допомогою яких з'єднуються сантехнічні прилади. Перший напрямок веде в туалет, другий в кухню, а третій в ванну. Від центрального напрямку відходять відгалуження, які називаються «розтруби». Вони служать для безпосереднього підключення сантехніки. Розтруби в обов'язковому порядку закриваються сифоном або гідрозатвором, який утворює водяну пробку і запобігає потраплянню всередину приміщення неприємних запахів.

Перш ніж почати монтаж водопостачання, слід намалювати схему, при цьому труби з холодною водою необхідно монтувати справа, а монтаж гарячого водопостачання - зліва, користуючись правилом правої руки. Виняток становить унітаз, для якого монтаж холодного водопостачання може бути як справа, так і зліва.

Труби холодної води повинні знаходитися під трубами з гарячою водою. Така умова потрібна для того, щоб конденсат, який може утворюватися на холодній воді, не потрапляв на трубу з гарячою водою. Отже роботу починаємо з монтажу холодного водопостачання. Необхідно звернути увагу на такий момент: коли тепло від гарячої труби буде йти вгору, холодна труба буде нагріватися, і у Вас з холодного крану буде литися гаряча вода.

Монтаж холодного водопостачання починаємо з підключення труби до введення. Вести трубу потрібно за принципом трійникового підключення через фільтр до лічильника холодної води. Потім приступаємо до монтажу гарячого водопостачання, який виконуємо за тим же принципом. Слід знати, що при монтажі гарячого водопостачання існує труба рециркуляції, яка монтується в квартирах для сушки рушників.

Після установки труб холодного та монтажу гарячого водопостачання переходимо до монтажу розеток, які монтуємо по черзі. Розетки необхідно заглушити спеціальними пластиковими заглушками червоного і синього кольору, а якщо їх в магазині не виявиться, підійдуть звичайні латунні заглушки.